Položky 0

Tlmenie a odhlučnenie dverí Subaru Forester.

SUBARU FORESTER REPRODUKTORY DSP TLMENIE ODHLUCNENIE. Prvý krok na zlepšenie zvuku a akustického komfortu počas jazdy je vyriešiť dvere. V tomto prípade sme predné a zadné dvere poriadne vytlmili a odhlučnili.

Tlmenie. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 vonkajší a EVOTEC 2,4 vnútorný plech dverí a tapacír / dverový obklad. Týmto krokom vytvoríme pre reproduktor „ozvučnicu“ a zamedzíme, aby nám „hralo“ aj niečo iné ako reproduktor. Vytlmené dvere sú na pocit ťažšie a po „poklopaní“ nemajú zvuk prázdneho plechového sudu.

Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC N10 na vonkajší plech a EVOTEC ABSORBER 15 WAVE na tapacír / dverový obklad. V tomto prípade ide o 2-2,5cm „penovej“ hmoty ktorá sa postará o zníženie hluku prenikajúceho do a z auta.

Čo ďalej? Tento krok je dobrý ako začiatok, pomôže aj reprodukcií aj komfortu. Následne je možné dorobiť napríklad pod nohami vodiča a spolujazdca, torpédo / priestor pod stieračmi, kapota, kufor, podblatníky atď. Je toho naizaj dosť a je to vždy len na zákazníkovi  ako veľa času trávi v aute, ako dlho bude mať auto a tým pádom čo všetko treba urobiť a prispôsobiť tomu aj finančný rozpočet.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade jeden pracovný deň.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. V tomto prípade 600-650eur

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

3 + 10 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu