Položky 0

Tlmenie a odhlučnenie Honda Civic + hodnotenie zákazníka.

HONDA CIVIC TLMENIE A ODHLUCNENIE. Skoro všetky autá majú problém s hlukom počas jazdy. Hlavne novšie, kde sa šetrí s každým kg váhy pre emisie. No keď máte tráviť čas v aute potrebujete mat nejaký komfort, aby ste po dojazdený nebol „zbitý ako pes“. Tlmili a odhlučnili sme kufor a predné podblaníky.

Ako si vybrať čo treba tlmiť? Buď majiteľ auta, alebo ten čo ho používa musí vedieť čo mu vadí, kadiaľ vníma hluk. Alebo keď si nie je istý môžeme u nás spraviť skúšobnú jazdu a prebrať kde je problém. V tomto prípade sme začali kufor a predné podblatníky.

Kufor. Je viacej možností ako tlmiť a odhlučniť kufor základ je dve vrstvy, teda keď neberiem len jednovrstvové tlmenie, poprípade „sendvičový“ materiál. My sme zvolili tri vrstvy materiálu. Základ je anti-rezonančný Alu Butyl podľa požiadaviek dávame Evotec 2,0, alebo 2,4mm, STP Gold, alebo Silent Coat. Druhá vrstva je odhlučnenie „pena“ v tomto prípade vzhľadom na možnosti sme zvolili EVOTEC Isolator 4 a EVOTEC Neoprene N6. V ponuke máme aj STP Black Ton 4/6/8mm. Prelepenie spojov páskou STP ALU TAPE, pre celistvosť. No a poslepná tretia vrstva je zvuková membrána STP Noise Block 2 alebo 3mm.

Podblatníky. Po rozobraní a poriadnom odmastnení a vyčistení sme na nosník nalepili EVOTEC 2,4, pre zamedzeniu rezonancií a šíreniu hluku po karosérií. Druhá vrstvy bola STP Noise Block 2,0 ako zvuková membrána a na plastový diel sme dali EVOTEC Isolator 4, ktorý ma väčšiu hustotu = lepšie odhlučnuje a je vhodný aj na podblatníky.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade jeden 1 deň.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia. V tomto prípade bola cena 700eur.

 

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 14 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu