0

Tlmenie a odhlučnenie Mazda 6 Bose

MAZDA 6 BOSE EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE. Zlepšiť zvuk OEM audio zostavy, Či už základnej alebo Prémiovej, sa dá napríklad vytlmením a odhlučnením dverí a výmenou nevyhovujúcich komponentov. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a repro sme zatiaľ nemenili. Nakoľko to nebolo úplne „zlé“, rozhodli sme sa pre doplnenie subwoofra.

Tlmenie a odhlučnenie. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 vonkajší a EVOTEC 2,0 vnútorný plech dverí a na tapacír sme dali predné dvere STP BLACK GOLD a na zadné tapacíre STP BLACK SILVER. Na predné sme zvolili STP BLACK GOLD pre jeho hrúbku, vzhľadom na použité 20cm basové reproduktory v predných dverách.

Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech a na tapacír STEG S7.

Na zlepšenie komfortu počas jazdy sme zvolili aj vytlmenie a odhlučnenie priestoru pod nohami vodiča a spolujazdca. Na vytlmenie sme použili dostatočne účinný a hrubý materiál EVOTEC 2,4, ktorý zabráni šíreniu rezonancií a s vytlmeného dielu spraví akusticky mŕtvy. Na odhlučnenie sme použili STP Black Ton, ktorý máme v troch hrúbkach 4, 6 a 8mm a tak vieme použiť najvhodnejšiu variantu pre konkrétnu aplikáciu. Týmto spôsobom znížime hluk prenikajúci do auta zo spodnej časti, od cesty, kolies a od motora.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od dielov. Táto montáž za jeden pracovný deň .

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia. Cenovo sa hýbeme 420-500eur.

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

2 + 5 =

Z nášho blogu