Položky 0

Tlmenie a odhlučnenie Škoda Kodiak.

SKODA KODIAK TLMENIE A ODHLUCNENIE.

Skoro všetky autá majú problém s hlukom počas jazdy. Hlavne novšie, kde sa šetrí s každým kg váhy pre emisie. No keď máte tráviť čas v aute potrebujete mat nejaký komfort, aby ste po dojazdený nebol „zbitý ako pes“. Tlmili a odhlučnili sme predné dvere a predné podblatníky.

Ako si vybrať čo treba tlmiť?

Buď majiteľ auta, alebo ten čo ho používa musí vedieť čo mu vadí, odkiaľ vníma hluk. Alebo keď si nie je istý môžeme u nás spraviť skúšobnú jazdu a prebrať kde je problém. V tomto prípade sme spravili všetky predné dvere a podblatníky.

Tlmenie dvere.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0 vonkajší a EVOTEC 2,0 vnútorný plech dverí a tapacír / dverový obklad. Týmto krokom vytvoríme pre reproduktor „ozvučnicu“ a zamedzíme, aby nám „hralo“ aj niečo iné ako reproduktor. Vytlmené dvere sú na pocit ťažšie a po „poklopaní“ nemajú zvuk prázdneho plechového sudu.

Odhlučnenie dvere.

Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC N6 na vonkajší plech a STP ACOUSTIC FELT na tapacír / dverový obklad.

Tlmenie podblatníkov.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4. Vždy je dobré použiť čo najhrubší alubutyl pre čo najlepšie tlmenie. Určite sú aj hrubšie materiáli, len vždy je dobré brať aj ohľad na tvarovateľnosť, nakoľko je tu zlý prístup a nie je tu rovný podklad.

Odhlučnenie podblatníkov.

Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do auta, takže menej hluku = lepší komfort počas jazdy. Na odhlučnenie sme použili kombinovaný materiál  STP SONORA. Ide o kombináciu odhlučnenia a zvukovej membrány pre dosiahnutie čo najlepšieho účinku. Prelepenie spojov páskou STP ALU TAPE, pre celistvosť odhlučnenia a zamedzeniu odliepaniu v spojoch.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade jeden 1 deň.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia. Cenovo sa hýbeme 450-480eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

13 + 12 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu