Položky 0

Tlmenie a reproduktory JBL Fiat Bravo.

FIAT BRAVO JBL STP EVOTEC TLMENIE ODHLUCNENIE.

V tomto aute sme menili zadné reproduktory, ktoré zvukovo neboli nič moc a samozrejme sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili.

Tlmenie a odhlučnenie dvere.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC  2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili STP SILVER. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili STP neoprene n6 na vonkajší plech a STEG S7 na tapacír.

Reproduktory.

Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade JBL STAGE 1 621 do zadných dverí.  Osadenie vďaka MDF redukcie nebol problém a pripojenie stredobasového reproduktora na pôvodnú kabeláž tiež nebol problém. Samozrejme aj tak bolo dopojenie na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. Aj keď ide o základné reproduktory, zvuk sa nám veľmi páčil. Technické parametre frekvenčný rozsah 55-20.000Hz, citlivosť 90dB, Impedancia 4Ohmy a výkon 35/175W.

Ako ďalej?

V tomto aute sme už spravili predné aj zadné dvere a vymenili rádio za kvalitnú multimédiu Alpine, takže ďalší krok bude asi subwoofer.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade 6 hodín.

Koľko takáto úprava stojí?

Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cena cca 250-300 Eur.

 

 

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

14 + 15 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu