Položky 0

Kompletné ozvučenie Mitsubishi Pajero Rockfor Fosgate

Toto auto sme dostali aby sme ho „poupratovali“. Problém bol pískanie v reproduktoroch a zlý zvuk. V aute bol namontovaný od výroby Rockford Fosgate, ktorý ale už k nám prišiel demontovaný.

Začali sme tlmenímodhlučnením dverí a kontrole zapojenia. Použili sme tlmenie EVOTEC 2,0, EVOTEC 2,4  a odhlučnenie STP Acoustic Felt a EVOTEC NEOPRENE N10. Tlmili sme predné a zadné dvere. V predných dverách už boli vymenené reproduktory, v zadných ostali originálne.

Každý Prémiový audio systém vždy obsahuje viackanákový zosilňovač s DSP zvukovým procesorom. V tomto aute sa už nenachádzal a tak sme zapojili AWAVE DSP-12D. Jedná sa o 12 kanálový zosilňovač /12x80W RMS/ s 12 kanálovým DSP. Po nakáblovaní sme všetko poriadne vyskúšali a DSP doladili. Samozrejme je podstatné vyskúšanie majiteľom a následne doladenie / individualizácia pre jeho uší.

Subwoofer sme zachovali pôvodný. Jedná sa o 30cm dvojcievkový basový reproduktor osadený v plastovom výlisku uzavretej konštrukcie. Samozrejme sme ozvučnicu poriadne vytlmili Alu Butylom a odhlučnili akustickým rúnom.

Autorádio / multimédia. Namiesto čínskeho autorádia sme napojili multimédiu Pioneer AVH-Z5200DAB. Multimédia má všetko čo potrebujete a aj veľa vecí navyše. V poslednej dobe veľmi obľúbený Android Auto / CarPlay, DAB rádio a samozrejme BT/BT audioUSB. Samozrejme aj parkovacia kamera funguje s týmto autorádiom. Dopojili sme aj DAB Anténu, aby mohol zákazník počúvať rádia vo vysokej kvalite. Zachované ostalo aj ovládanie na volante.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od objemu tlmenia a odhlučnenia a vecí čo treba riešiť . V tomto prípade dva pracovné dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a problémov na riešenie. V tomto prípade bola cena 2400eur.

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

6 + 9 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu