Položky 0

Tlmenie odhlučnenie Seat Leon 2.

SEAT LEON tlmenie a odhlučnenie kufra, kapoty a dverí.

Aký je postup pri tlmení a odhlučnení kapoty?

Prvý krok je, že na poriadne očistenú kapotu z vnútra nalepíme samolepiaci antirezonančný plát – alubutil  (napríklad STP Silver, Evotec 2,0, STP GOLD ….). Je to plát, ktorý sa skladá s butil vrstvy s hliníkovou fóliou, ktorý zabraňuje vlhkosti, hluku a rezonanciám. Tento materiál sa aplikuje na vnútornú stranu kapoty ako prvá vrstva. Množstvo závisí od členenia kapoty.

Druhý krok je odhlučnenie. Na tlmiaci materiál sa nalepí termo-akustická pena. Je to termo-akustická izolačná pena. Hliníková fólia zlepšuje tepelné vlastnosti izolácie. Táto nehorľavá polyuretánová pena je navrhnutá pre optimálnu absorpciu zvuku v širokom frekvenčnom rozsahu. Účinne tlmí vonkajší hluk motora. Polyuretánový materiál má výbornú odolnosť voči teplu, vlhkosti a petrochemikáliam (my používame SILENT COAT HOOD LINE – má dobré vlastnosti, je dobre aplikovateľný a aj cena je veľmi dobrá).

Týmito krokmi sme dosiahli zníženie hluku z motorového priestoru a udržanie teploty motora aj v chladných obdobiach.

Aký je postup pri tlmení a odhlučnení dverí?

Prvý krok je poriadne očistiť vonkajší a vnútorný plech dverí. Na takto pripravený podklad nalepíme antirezonančný plát – alubutil  (Evotec 2,0, STP GOLD ….). Je to plát, ktorý sa skladá s butil vrstvy s hliníkovou fóliou, ktorý zabraňuje vlhkosti, hluku a rezonanciám – prenosu rezonancií. Tlmí sa ja tapacír – dverový obklad.

Druhý krok je odhlučnenie. Na tlmiaci materiál (na dvere aj tapacír) sa nalepí samolepiaci polyuretánový penový materiál so špeciálnou impregnáciou. Materiál má vynikajúce zvukovo – absorpčné vlastnosti (STP ABSORBER 15 WAVE , Silent Coat SA7, Evotec absorber 15 wave, STP Acoustic Felt) Cena závisí od zloženia, hrúbky a kvality materiálu.

Posledný krok je ´´uzavretie dverí´´ to znamená, že na vnútorný plech dverí medzi tapacírom a vonkajším plechom sa nalepí antirezonančný plát – alubutil  (my najčastejšie používame EVOTEC 2.0). Pri niektorých autách (napríklad japonských) sa uzavrú otvory potrebné na montáž sťahovača skla a tým sa dosiahne lepšia ozvučnica pre stredobass a tým samozrejme aj lepší basový prejav reproduktorov.

Ako vyberáme použitý materiál?

Materiál vyberáme podľa typu montáže, typu reproduktorov, priestorových možností a samozrejme aj finančných možností zákazníka. Vždy je ale prvoradé dosiahnutie dobrého výsledku a spokojnosti zákazníka.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

9 + 14 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu