Položky 0

TLMENIE ODHLUCNENIE VW CARAVELLE DRARTEX SILNET COAT EVOTEC

Veľké auto = veľa hluku? S našou pomocou to už tak nemusí byť! Túto caravellu sme rozobrali od kolies až po strop. A výsledok? Dokonalý pôžitok z jazdy.

 Podblatníky : Vytlmenie a odhlučnenie podblatníkov je efektívny spôsob, ako zabrániť vailivému hluku od kolies prenikať do kabíny vodiča.

Torpédo a kapota :Tento krok je veľmi dôležitý! Priestor torpéda je takmer úplne dutý a celý povrch plechový. Motor rozvibruje plech, zvuk sa v dutine znásobí a preniká do vozidla. Vytlmenie zabráni rozvybrovaniu a odhlučnenie pohltí zvuky motora.

Podlaha : Čo ak počujete hluk od cesty, prevodovky, kolies a celkovo zo spodu auta? Riešenie je jednoduché. Vytlmenie podlahy. Tu je našou voľbou materiál zvaný sandwich. Je to kombinácia alubutilu a neoprénu. Pri tomto kroku tlmíme aj podblatníky z vnútornej časti auta.

Dvere a boky auta : Takmer každý rád počúva hudbu či už cestou do práce alebo na dovolenku. Ale, čo ak si tú hudbu nemôžete vychutnať, lebo vám rezonujú dvere či už od reproduktorov alebo jednoducho vám hudbu prehlučuje hluk z vonku. Riešením je vytlmenie dverí, ktoré nie len eliminuje hluk z vonku a rezonanciu plechu, ale aj zlepší kvalitu zvuku, aj keď sériové reproduktory nie sú moc kvalitné. Tu je ešte možnosť vymeniť reproduktory s čím vám vždy radi poradíme. Boky auta, ako môžte vidieť na foto, sú taktiež celé plechové a od výroby sú vytlmené len lokálne a veľmi slabo. Aj preto je ich potrebné pretlmiť a odhlučniť.

Strecha : Strecha? A na čo však od strechy nejde hluk. To je omyl! Keď si už dávate tlmiť celé auto bola by chyba zabudnúť na strechu. Ako zvyšok auta aj tá je celá plechová. Napríklad počas dažďa je počuť každú kvapku, taktiež vzduch prúdiaci okolo auta rozvibruje strechu a tie vibrácie spôsobujú nepríjemný hluk.

Ďalšie detaily : Tak isto ako je potrebne venovať pozornosť veľkým plochám treba sa sústrediť aj na detaily. Ako sú napríklad stĺpiky, piate dvere, špz-ka alebo aj rôzne spoje.  Samozreje nakoniec celé auto zložíme do pôvodného stavu 🙂

A auto je pripravené na odovzdanie. Práca nám trvala 3 dni, veríme že zákazník bude s výsledkom tak spokojný, ako sme my s našou prácou.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

13 + 15 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu