0

Tlmenie Opel Calibra V6

OPEL CALIBRA V6 EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE. Veľmi mám rád staršie autá a tak táto krásna Calibra potešila moju dušu. Auto samo o sebe vôbec nehralo zle, ale bolo treba porobiť nejaké úpravy, nakoľko ani zákazník nevedel čo je ako robené.

Tlmenie a odhlučnenie. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC  2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme nemohli dať nič, nakoľko od výroby bol olepený molitánom. Každopádne tapacír vyzerá pevne a nieje z veľa častí tým pádom nemá čo rezonovať a „stŕpať“. Bolo potrebné akurát čo to na ňom polepiť a poupravovať, ale podarilo sa všetci sú spokojný.

Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10 na vonkajší plech.

Reproduktory ostali nakoniec už osadené v aute. Jednalo sa o JBL CS7 a musím povedať, že zvuk bol veľmi dobrý aj bass aj výšky aj stred, malo to proste hlavu aj pätu a to všetko aj vďaka kvalitnému Pioneer autorádiu. Samozrejme sme nastavili EQ a všetku dostupnú možnú úpravu zvuku, ktorú Pioneer dovoloval, bez toho by to nešlo.

Koľko trvá takáto montáž? V tomto prípade 6h.

Koľko takáto úprava stojí? Cenovo sa hýbeme 200-250eur.

Galéria

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

14 + 3 =

Z nášho blogu