Položky 0

Tlmenie záznamová kamera a vyhrievanie Peugeot 508.

PEUGEOT 508 VYHREV KAMERA TLMENIE A ODHLUCNENIE. Skoro všetky autá majú problém s hlukom počas jazdy. Hlavne novšie, kde sa šetrí s každým kg váhy pre emisie. No keď máte tráviť čas v aute potrebujete mat nejaký komfort, aby ste po dojazdený nebol „zbitý ako pes“. Tlmili a odhlučnili sme dvere, torpédo a kapotu.

Ako si vybrať čo treba tlmiť? Buď majiteľ auta, alebo ten čo ho používa musí vedieť čo mu vadí, kadiaľ vníma hluk. Alebo keď si nie je istý môžeme u nás spraviť skúšobnú jazdu a prebrať kde je problém. V tomto prípade sme spravili všetky štyri dvere, torpédo a kapotu.

Tlmenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 vonkajší a EVOTEC 2,0 vnútorný plech dverí a tapacír / dverový obklad. Týmto krokom vytvoríme pre reproduktor „ozvučnicu“ a zamedzíme, aby nám „hralo“ aj niečo iné ako reproduktor. Vytlmené dvere sú na pocit ťažšie a po „poklopaní“ nemajú zvuk prázdneho plechového sudu.

Odhlučnenie dvere. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC N10 na vonkajší plech a STEG S7 na tapacír / dverový obklad. Jedná sa o najlacnejšie odhlučnenie ktoré máme v ponuke a v tomto prípade bolo veľmi podobné OEM odhlučneniu použitého od výroby, samozrejme v menšom množstve. Ide o materiál, ktorý sa postará o zníženie hluku prenikajúceho do a z auta.

Tlmenie torpédo. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4. Vždy je dobré použiť čo najhrubší alubutyl pre čo najlepšie tlmenie. Určite sú aj hrubšie materiáli, len vždy je dobré brať aj ohľad na tvarovateľnosť, nakoľko je tu zlý prístup a nie je tu rovný podklad.

Odhlučnenie torpédo. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do auta, takže menej hluku = lepší komfort počas jazdy. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC N10 teda najhrubší neoprén v ponuke. Prelepenie spojov páskou STP ALU TAPE, pre celistvosť odhlučnenia a zamedzeniu odliepaniu v spojoch.

Tlmenie kapota. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0. Pri kapote ide o kompromis váha vs. schopnosť tlmiť. Nie je možné enormne zaťažiť kapotu vzhľadom na vzpery / tlmiče čo ju držia.

Odhlučnenie kapota. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do auta, takže menej hluku = lepší komfort počas jazdy. Na odhlučnenie sme použili Silent Coat Hood Line 20. Silent Coat Hood Line 20 je zvuková absorpčná vložka vyrobená zo špeciálneho akustického materiálu s hrúbkou 20 mm, s hliníkovou fóliou a samolepiacou podložkou. Táto nehorľavá polyuretánová pena je navrhnutá pre optimálnu absorpciu zvuku v širokom frekvenčnom rozsahu, účinne tlmí hluk motora. Polyuretánový materiál má výbornú odolnosť voči teplu, vlhkosti a petrochemikáliám. V zime udržuje teplo a pomáha šetriť motor, v lete zamedzuje prehrievaniu kapoty. Prelepenie spojov páskou STP ALU TAPE, pre celistvosť odhlučnenia a zamedzeniu odliepaniu v spojoch.

Záznamová kamera. V dnešnej dobe je dobré mať „svedka“, občas sa to hodí. V tomto prípade sme montovali prednú a zadnú záznamovú kameru samozrejme aj s parkovacím režimom.

Predná záznamová kamera Kenwood DRV-A501W s WIFI, GPS a magnetickým držiakom, pre prípad potreby demontáže. /cena 28.10.2022 199eur/

WQHD záznam vďaka 3,7 Mpx CMOS snímaču nahráva kamera DRV-A501W video v širokouhlom formáte Wide Quad HD rýchlosťou 30 snímok za sekundu, to je 1,8x viac než štandardné FullHD. To umožňuje záznam a prehrávanie vo vysokom rozlíšení.

FullHD nahrávanie DRV-A301W zachytáva video vo vysokom rozlíšení pri rýchlosti 30 snímok za sekundu, čo umožňuje a prehrávať s ešte väčšími detailmi vrátane poznávacích značiek automobilov.

HDR (High Dynamic Range) HDR pomáha redukovať príliš svetlé a tmavé scény a zaisťuje jasný obraz aj v náročných svetlách, vrátané prípadov s pouličným osvetlením v noci a najmä na miestach kde je svetlý a tmavý kontrast príliš hraničný, napríklad pri vstupoch a výstupoch z tunela.

Zadná kamera Kenwood KCA-R100 nahráva v rozlíšení FullHD (1920×1080) a má objektív nastaviteľný vo vertikálnom rozsahu 180 °. Práve veľká flexibilita umožňuje nastaviť správne kameru na zadné okno, ktoré má takmer akýkoľvek sklon. Dodávaný je aj dostatočne dlhý 8 m kábel pre skrytú montáž. Kamera KENWOOD KCA-R100 má ultraširoký pozorovací uhol 161°. Žiadny zlodej vám neutečie zo záberu. /cena 28.10.2022 49eur/

SD karta má veľkosť 256GB /v balení je 16GB/, takže dostatok priestoru pre nahrávanie a ukladanie záznamu.

Sada / kabeláž pre parkovací režim. Keď je váš automobil zaparkovaný a vypnutý, aktivuje sa režim inteligentného parkovania. Ak bude vaše vozidlo vystavené kolízii, alebo iným fyzickým nárazom, kamera sa, vďaka vstavanému G senzoru, zapne a automaticky zaznamená 30 sekúnd videa. /cena 28.10.2022 19,90eur/

Karbónové vyhrievanie sedadiel. V tomto prípade sme do sedadla vodiča a spolujazdca osadili karbónové vyhrievanie. Sedadlá musia ísť samozrejme von z auta a treba ich odčaluniť, aby bolo možné osadiť vyhrievacie teleso na sedaciu aj na chrbtovú časť. Výhrev má svoj termostat a my si vždy spravíme vlastnú elektro inštaláciu s dostatočne hrubými káblami a samozrejme istenú poistkami. Dopojenie na poistkovú skrinku samozrejme bez poškodenia.

Ako to funguje? Karbónový výhrev ma dve alebo tri polohy teploty, vždy radíme v zime pustiť na silnejší stupeň a pri pocite tepla, prepnúť na prvý /najnižší/ stupeň. Prvý stupeň zaručí príjemné teplo.

Autofólie. Na aute sme lepili aj autofólie samozrejme bez rozoberania a len to najkvalitnejšie / overené čo v ponuke máme. VIAC info a foto.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade jeden 3 dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia. V tomto prípade bola cena 1830eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

3 + 5 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu