Položky 0

Tlmenie a montáž hudby v Toyote Corolle

Kvalitnej hudbe netreba veľa. Stačí poriadne tlmenie, reproduktory, subwoofer, rádio a poprípade zosilňovač. A presne pre takúto kombináciu sa rozhodol aj tento zákazník. Dvere sme poriadne vytlmili osadili reproduktory STEG a subwoofer JBL a to všetko sme zapojili na nové rádio Pioneer a zosilňovač eXcursion. 

Tlmenie dverí

Tento krok je nesmierne dôležitý pri výmene reproduktorov. U nás tlmíme dvere piatimi vrstvami. Vonkajší plech  tlmenie + odhlučnenie, uzavretie dverí tlmenie a tapacír tlmenie + odhlučnenie. Takto vytlmené dvere sa stávajú akusticky mŕtve a lepšie reprodukujú zvuk z reproduktorov. 

Použitý materiál : Evotec 2.4, Evotec neoprene 10mm, STP FELT

Reproduktory

Do takto vytlmených dverí osadíme reproduktory pomocou lakovaných / impregnovaných MDF redukcií. V tomto prípade sme použili komponentné reproduktory značky STEG MLG65C. Do domčeku na dverách sme osadili výškový reproduktor. Následne sme všetko zapojili a zložili dvere.

Subwoofer

Zákazníkovi sme odporučili JBL BASS-REFLEXOVÝ BOX S2-1224SS, ktorý sme ako reproduktory zapojili na zosilňovač. K subwooferu sme urobili odpájací konektor aby ho vedel zákazník v prípade potreby vybrať.

Zosilňovač

EXCURSION HXA 85 je štvorkanálový zosilňovač, ktorý sme osadili, vďaka jeho malým rozmerom, pod sedadlo šoféra. Na zosilňovač sme zapojili reproduktory a subwoofer. Zosilňovač ma výkon 4×150/200W RMS 4/2Ohmy, alebo 2x400W RMS 4Ohmy. V tomto prípade využijeme zapojenie 2x150W reproduktory + 1x400W subwoofer. Napájací set sme použili s prierezom 20mm2 Ground Zero GZPK 20.

Rádio

Zákazníkovi sme rovno vymenili aj rádio z nové. Rádia Pioneer sú nami odskúšané a radi ich predávame a montujeme. Často sa stretávame s tým že originálne rádia nemajú dostatočný výkon na vybudenie reproduktorov a preto je dôležité mať rádio ktoré má potrebný výkon. Pomocou autorádia vie zákazník regulovať hlasitosť subwoofra aj nastaviť HPF a LPF.

Galéria

Použité produkty

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

13 + 1 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu