Položky 0

Vylepšenie zvuku MINI COOPER S F56.

Vylepšenie zvuku MINI COOPER S F56 AWAVE DSP 6V2 AUDISON. Tento Mini Cooper bolo treba vyriešiť v čo najlepšom pomere cena/výkon. Preto sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili, dopojili výškové reproduktory a DSP zosilňovač.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,42,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili STP Neoprene N6 na vonkajší plech a STP Avoustic Felt na tapacír .

DSP zosilňovač má veľké výhody. Napríklad obsahuje možnosť dopojiť OEM rádio priamo do zosilňovača bez nutnosti ďalších prevodníkov a samozrejme má funkciu aj AUTO ON. DSP dovoľuje detailne nastavenie zvuku pomocou EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií a strmostí. Má 6 kanálový HI Input-u a okrem 6 kanálového zosilňovača ešte ďalšie dva nízko úrovňové výstupy na ovládanie externého zosilňovača. DSP zosilňovač od AWAVE DSP 6V2  sme použili na napojenie predného 2 pásma ako Bi-amping /štyri kanáli s DSP zosilňovača/ 2 kanály na výškové reprodukotri a dva na originálne dverové, basové reproduktory sme napojili na posledné voľné kanály DSP zosilňovača.

VÝŠKOVÉ REPRODUKTORY. Na zlepšenie zvuku sme na A-stĺpik osadili chýbajúce výškové reproduktory Audison AP 1P, ktoré majú v balení dve dizajnovo rôzne ochranné mriežky. Pár technikálií, frekvenčný rozsah 1500-25.000Hz, citlivosť 92dB a veľkosť 26mm. V balení je aj frekvenčná výhybka s orezaním 4000Hz a strmosťou 12dB/oct.

Koľko to trvá? V prípade DSP je čas na nastavenie individuálny. Vždy sa ale vieme zmestiť do 1,5 pracovného dňa.

Vylepšenie zvuku MINI COOPER S F56.

Odkazy : AUDISON / AWAVE

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

14 + 4 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu