Položky 0

Zosilňovače Infinity Reference

Tak počítajte so mnou. Prvý, s označením 1600a je jednokanálový s RMS výkonom 400 W do 4 ohmov a THD menším než 1 %. Druhý (1300a) je takisto jednokanál, len s o polovicu menším výkonom.  Použitie je viac než jasné – ako siliče pre poriadne subwoofrové membrány. Potom nasleduje hneď štvorkanál s parametrami 4 x 75 W (4 ohmy, 1 % THD) a označením 475a ideálny ako externista pre napájanie satelitov. Na záver je tu päťkanál so štvoricou 4 x 50 W (4 ohmy, 1 % THD) a jedným 150 W výstupom ako úsporná kombinácia pre osadenie jedného zosilňovača pre komplet ozvučenie. Napriek tomu, že niekomu môže chýbať dvojkanál, väčšina z vás si určite vyberie. My sme si na krátke oboznámenie vybrali práve štvorkanál, čo je pravdepodobne najviac využívaný zosilňovač v autohifi. Listujem teda v návode a hneď ma upútajú veľmi jasne a prehľadne zobrazené zapojovacie schémy. No nielen schémy, k dispozícii sú aj nákresy priamo predného a zadného panela s príslušnými prepínačmi v štyroch variantoch. Prvou možnosťou je zapojenie štyroch „full range“ satelitov bez filtrácie, druhou sa pridáva linka na subwoofer a zaraduje sa HPF. Tretia možnosť je s dvojicou satelitov a jedným subwooferom zapojeným do mostíka a posledná je v zapojení len dvoch reproduktorov do mostíka (túto možnosť nakoniec aj skúšam v praxi). Prehľadnejšie to v návode už ani nemôže byť, pretože jeden jasný obrázok je niekedy viac než celý odsek textu, a nie každý je zbehlý v termínoch HPF, LPF, Bass Boost, a nieto ešte v zapojovaní kombinácie reproduktorov. Tam je každá pomoc vítaná. Konštrukcia zosilňovača sa vyznačuje jednou zvláštnosťou. Pred inštaláciou je potrebné sňať dole ozdobný kryt s podsvietením a LED signalizáciou. Nebolo by na tom nič zvláštne, ale kryt je nastrčený v pomerne pevných svorkách, a tak ide dosť ťažko dole.

     Teória je jedna vec, praktické odskúšanie druhá. Ani tu však nie je problém. Všetko funguje ako má, korekcie sú účinné a po jemnom doladení poskytne tento zosilňovač presne požadovaný zvuk. Ťažko hodnotiť kvalitu oproti konkurencii, keď niet možnosti priameho porovnania, ale i tak je zvuk hutný, dynamicky a s dobre podanými detailmi. V spojení s dostatočne kvalitnými reproduktormi posunie podanie v aute na míle od sériových montáží a trápnych rádií z pásu v automobilke. Ale to sa vlastne od zosilňovača tejto triedy očakáva akosi automaticky. Do konca októbra je naviac možné kúpiť 475-tku v sieti predajní Masters of Sound za 5 490 Sk. Tým sa z nej stáva bezkonkurečný produkt v spojení kvality zvuku a ceny.

 

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

3 + 1 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu