Položky 0

Zvukové vylepšenie Škoda Superb 3.

SKODA SUPERB 3 GROUND ZERO REPRODUKTORY EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE.

Prvý krok na zlepšenie zvuku je vždy vyriešiť dvere. V tomto prípade sme dvere poriadne vytlmili a odhlučnili a do takto upravených dverí sme osadili 16,5cm komponentné reproduktory. Zvolili sme OEM reproduktory od Ground Zero. Jedná sa o prvý krok tejto úpravy.

Tlmenie a odhlučnenie dvere.

Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N6 na vonkajší plech a STP N4 na tapacír .

Reproduktory.

Ďalšia vec ako zlepšiť zvuk je vymeniť nevyhovujúce / poškodené reproduktory. V tomto prípade sme zvolili  16,5cm komponentné reproduktory, ktoré sa pýšia prívlastkom OEM, do predných aj zadných dverí. Veľmi dobré je, že sa predávajú zvlášť stredobass reproduktory 165mm /GZCS K-165VW/ a 200mm /GZCS K-200VW/  a tak isto aj výškové reproduktory /GZCS T-25VW/. V tomto aute sme použili GZCS K-165VW a GZCS T-25VW. Samozrejme všetko bolo dopojené na pôvodnú kabeláž bez jej poškodenia, aby sa v prípade potreby /napríklad predaj/ dalo všetko vrátiť do pôvodného stavu. A samozrejme aj s ohľadom na servis, aby nebol problém so zárukou. Zvuk sa nám veľmi páčil veď frekvenčný rozsah 50-20.000Hz, citlivosť 87dB /nie je to 92+dB, ale hrajú dobre od malých hlasitosti/, Impedancia 3Ohmy a výkon 70/100W hovoria v ich prospech. Tieto reproduktory budeme zapájať hlavne do dobre vytlmených/odhlučnených dverí na OEM rádio, ale samozrejme aj na kvalitný zosilňovač. Vtedy dokážu výborne zahrať.

Ako zlepšiť zvuk ďalej? 

V tomto prípade to bude štvor kanálový zosilňovač, DSP procesor a subwoofer. Každému podľa jeho potrieb a možností.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od reproduktorov. V tomto prípade 8 hodín.

Koľko takáto úprava stojí?

Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a samozrejme značky reproduktorov. Cena cca 950-1100eur.

Galéria

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

10 + 9 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu