Položky 0

Kenwood KOS-A200

O 4 tisícky drahší model (IVA-W505R) však dokáže "zhltnúť" firemnú PND navigáciu Blackbird a ovládanie prechádza na displej 2DIN-u. Cenovo sa však dostávate na 50 tisíc. kto navigáciu potrebuje a chce ju mať zabudovanú v rádiu, ten má na výber medzi Kenwoodom a Pioneerom. Obaja navyše ponúkajú vstavané Bluetooth. Kenwood má o chĺpok väčší displej, Pioneer vyššie rozlíšenie. Výbava je veľmi podobná a bude záležať skutočne na každom detaile, aby ste si vybrali ten prístroj, ktorý bude vyhovovať práve vám. Milovníkov filmov poteší pri Kenwoode zabudovaný dekóder DTS a nižšia cena, Pioneer zasa dostal ocenenie EISA a nie náhodou. Aj v tomto prípade to nie je o bodoch a víťazoi testu, ale o podrobno pohľade na všetky funkcie a zvážení, čo je podstatné práve pre vás. Ja osobne milujem tie chvíle, keď sa rozhodujem medzi tým, ktorý špičkový produkt si kúpim. Tak príjemné večery…

     p.s. Ak tento test číta vaša priateľka/manželka, ktorá vám ide na Vianoce urobiť radosť kúpou takéhoto prístroja, tak odkaz pre ňu: milá slečna/pan, nešetrite! Bude vám určite stokrát vrátené!

 

KENWOOD DNX-5220BT

     "USB, MP3/WMA/AAC, DivX, zabudovaný dekóder DTS. Zabudovaná špičková navigácia s perfektnými mapami. Zabudovaný bluetooth"

Kenwood DNX-5220BT     Kenwood ponúka ucelený rad prístrojov, ktoré sú rozdelené do troch základných tried: KVT = vyklápačky, DDX = 2DIN prístroje a nakoniec DNX = 2DIN s navigáciou. Práve modely rady DNX predstavujú ten najlepší pomer cena/výkon, ktorý od tejto značky môžete dostať.

VÝBAVA
     Displej má rozmery trochu netradičné 6.1", avšak rozlíšenie je klasických 336 960 pixelov. Je samozrejme dotykový. Šachta DVD mechaniky je nad ním (preto ten menší rozmer). Konektivita: predné aj zadné 2V RCA výstupy (zadné je možné navoliť ako subwooferové), jeden kompletný AV out výstup (3xRCA), vstup pre externú kameru (1xRCA), multipin konektor pre dokúpiteľný TV tuner, digitálny výstup (minijack – kábel si musíte dokúpiť), vstup pre klasický i-Pod (dokúpite interfejs KCA-iP200), alebo video i-Pod (interfejs KCA-iP300V). Pripojiť môžete externý mikrofón, ten je priamo v balení. Takisto je k dispozícii konektor pre externú GPS anténu (takisto v balení). Na predĺženom kábli je umiestnený klasický USB konektor pre pripojenie MP3 prehrávačov, externých harddiskov, či pamäťových kľúčov. Na prednom paneli je zasa ďalší priamy AV vstup, riešený takisto minijackom (potrebujete kábel CA-C3AV).

     Prístroj prehráva MP3/WMA/AAC formát, číta MP3-jky aj z DVD-R diskov. Prehráva DivX video, má zabudovaný dekóder Dolby Digital aj DTS. Zabudovaný koncový stupeň ponúka slušných 4x50W. No a nakoniec nesmieme zabudnúť na zabudovaný Bluetooth modul, pomocou ktorého premeníte 5220-tku na kvalitnú handsfree jednotku (tu sa zasa prejavila spolupráca s iným lídrom v obore – značkou Parrot). Tá takisto podporuje aj audio streaming. Zabudovaný je navigačný modul (pôvodom od Garminu).

OVLÁDANIE
Vitaz testu 06/2008     Vďaka dotykovému displeju dokáže 5220-tku ovládať každý, metódou pokus-omyl. Prístroj obsahuje veľmi veľké množstvo funkcií a tak je ovládanie rozdelené systémom hlavné menu-menu-podmenu. Kto nie je zbehlý v autohifi, dokáže sa stratič a odporúčam chvíšku na parkovisku pocvičiť. Výborne je, že vedľa displeja je trojica tlačidiel NAV, SRC, FNC, ktoré takmer vždy pomôžu ku návratu. V menu je obvykle vždy niekoľko ďalších podstránok a tak skutočne odporúčam pohrať sa s návodom, alebo zabiť chvíľu času pred prvou jazdou (počas nej nemáte šancu). Kto si však osvojí všetky finesy, tomu 5220 prinesie mnoho radosti.

ZÁVER

     Tuner od Kenwoodu vždy platil za špičku. Toto zostáva a Kenwood ladil aj v hornatých oblastiach perfektne. Zvukovo je na tom tiež veľmi dobre, koncový stupeň má výkon 4x50W, takže sa nešetrilo na nesprávnom mieste. 16-pásmový parametrický ekvalizér tiež svedčí o tom, že sa myslelo aj na nárošných poslucháčov. DUAL ZONE zase umožní počúvať vodičovi rádio, pričom deti vzadu bavia sledovaním rozprávky. MP3-jky prehráva Kenwood s nadhľadom, rozoznáte však pomerne rýchlo, či ju niekto robil s kvalitným kodekom (Lame, Frauenhofer – napríklad), alebo to "normalizoval" v nejakom lacnom softe a nahrávku tak úplne zničil. Celkovo ide o naplnenie myšlienky all-in-one, teda "všetko v jednom". Tu sa navyše pridáva aj kvalita typická pre túto značku.

 

Zdroj: autohifi&navigacie

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 10 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu