Položky 0

1DIN DVD Receivery

     Kto siahne po takomto riešení, narazí na jeden problém – ovládanie DVD rádia. Žiadne dotyky na LCD, ale hrabanie sa v menu, prípadne "losovanie" tlačidiel na diaľkovom ovládači. Bohužiaľ, ani jeden z prístrojov v teste neponúka nejaké výnimočne dobré riešenie. A keďže ovládanie (a menu) Kenwoodu a Pioneeru sú úplne rovnaké, zostáva iba vybrať si z dvoch možností. Menu aké ma GZ, je vyvinuté pre kvantm ďalších značiek a "značiek". Predstavuje však lepšiu možnosť, ak ponúka Kenwood s Pioneerom. Ku MP3-jkám sa dostanete logicky a rýchlo. Ground Zero triumfuje aj výbavou (USB, SD/MMC slot). Na druhej strane je "značka" a o čosi lepší zvuk. A aj vyššia cena. Aj preto sú výsledky veľmi tesné, a namiesto bodového ohodnotenia si skôr prečítajte čo všetko tieto prístroje dokážu. Budete si tak môcť vybrať to, čo bude pre vás najlepšie. Ani jeden z testovaných strojov však nepredstavuje zlý výber.

Kenwood RC-DV460Kenwood KDV-3241Y
     Kenwood už ponúka až 3 takéto modely (zvyšné 2 predstavujeme v predchádzajúcom článku), pričom model 3241 je najlacnejším. Opäť ide o značkový prístroj, ktorý sa vošiel do 10 tisícovej hranice.

Výbava

     Tento prístroj má toho spoločné s testovaným Pioneerom viac, ako by náhoda dovoľovala. Rovnaká výbava, rovnaké menu, rovnaké funkcie. Dokonca aj diaľkové ovládanie je úplne rovnaké (až na stredovú štvoricu tlačidiel). V podstate to môže byť jedno, ide o kvalitné produkty, akých by som si prial čo najviac. Takže na zadnom paneli je štvorica cinchov (front/rear), zadné sa dajú navoliť ako subwooferové. Ďalší cinch je na samostatnom kábli a je to video OUT. Maličký konektor vzadu je optický výstup, vyžaduje však špeciálny káblik, aký som zatiaľ v ponuke nevidel. Prednému panelu dominuje veľký a kvalitný potenciometer Volume s pogumovaním, priam vzorový kúsok. Takto to má vyzerať, páni od konkurencie. Najčastejšie používané tlačidlo na rádiu musí byť ťo najlepšie. Kenwood to vie.

     Zvuk ovplyvňujete nielen s ekvalizérom so 7 krivkami a Loudness, ale aj nastavovaním basov/stredov/výčok. Kenwood samozrejme číta MP3-jky aj z DVD-R diskov, maximálny počet folderov je obmedzený na 255, počet skladieb na 3000. Zabudovaný je dekóder Dolby Digital, filmy v DTS budú bez zvk (museli by ste ho vyviesť cez spomínaný optický výstup do dekódera). Takisto dokáže prehrávať JPEG a TIFF fotografie až do rozlíšenia 2760×2048 pixelov. Fotiek na disku môžete mať opäť 3000.

Ovládanie

     Rovnaké menu ako Pioneer (čo nie je nič neobvyklé), a rovnaké mínus: displej vám zobrazí práve prehrávanú skladbu, aj folder ale nedokážete vylistovať celý zoznam folderov, alebo aspoň zoznam skladieb vo folderi. Vyhľadávanie MP3 skladieb sa tak stáva prácnou záležitosťou, nehovoriac o tom, že si musíte pamätať, ako (a čo všetko) máte na disku zoradené. Pochváliť musím perfektný potenciometer Volume, jednoduché, ale prehľadné menu, kvalitné, nízkozdvihové tlačidlá.

Kenwood KDV-3241Y

Príjem a zvuk
     Tieto dve veličiny rozhodne sú silnou stránkou prístroja. Kvalitný a rokmi vypilovaný tuner je jednoducho radosť mať v aute a ak často cestujete po Slovensku, budete spokojní. Chytá skutočne všetko a má veľmi slušný zvuk. Ešte lepšie je to pri CD/DVD mechanike, kde si dokážete vychutnať aj dobré originálne CD-čko. MP3-jky budú znieť na prvé počutie horšie, aj to je daň za to, ak máte kvalitné koncové stupne. Pioneer zahladí všetky nahrávky do jedného levelu. Kenwood naopak dobré vyzdvihne, a na tie zlé upozorní. Čo je zaujímavý skúsenosť, pretože som predpokladal, že ide o prístroje z jednej linky, iba s iným logom. Zvukové podanie je však rozdielnea tak si môžete vybrať, či chcete radšej možnosť audiofilstva (s tým, že si na kvalitu MP3 vždy "zvyknete"), aleo chcete mať radšej vždy vyrovaný zvuk. V každom prípade ide o výborny prístroj za výborne peniaze.

Zdroj: autohifi & navigácie 05/2008

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

7 + 9 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu