Položky 0

Multi-M Kvarteto

Pri dnešných prístrojoch je veľmi často dôležité, akú hudbu počúvate, z akých zdrojov (!) ju počúvate, a aké máte ostatné audio komponenty (ostrý, tvrdý zosilňovač, mäkké výšky reprákov, slabší basák)… Takže vhodným výberom rádia, či moniceivera, môžete zakryť nedostatky, alebo ich naopak zvýrazniť. Hoci píšem o kvalite zvuku, v dnešnom teste šlo najmä o vyhotovenie a výbavu, pretože zvuk bol vzácne vyrovnaný. Samozrejme, nič nepokazíte, ak sí kúpite víťaza testu, ale častokrát (najmä pri testoch reprákov a zosilňovačov) je dôležitejší popis v teste, ako výsledne body. Presne tu som si uvedomil, keď som odkryl spomínaný riadok Spolu – v dnešnom teste totiž neexistuje žiaden porazený, sú iba víťazi. Píšem to veľmi rád, pretože o spotrebnej elektronike v posledných dvoch rokoch si myslím svoje…

Kenwood KVT-522DVD
     Vyklápačku od Kenwoodu testujeme po prvýkrát a som teda veľmi zvedavý na výsledok, pretože prístroje od tejto značky patria už roky medzi absolútnu špičku.

Výbava

     7“ dotykový TFT displej sa vysúva naozaj netradičným spôsobom, až som sa na prvýkrát zľakol. Rozlíšenie je klasických 336 960 pixelov. Poteší zabudovanie oboch dekodérov, Dolby Digital, aj DTS. Prehráva MP3/WMA/ AAC, obrázky JPEG, klasické DVD-Video, aj DivX (aj vo verzii 6). USB vstup je vzadu na predĺženom kábli, zvládne odber klasických 500mA (pre malé externé harddisky), je vo verzii 1.1 aj 2.0. Ku 522-jke môžete pripojiť firemný TV tuner a ovládať ho cez dotykovú obrazovku. Bluetooth je použiteľné, ak si dokúpite modul KCA-BT200. Pre plné využitie iPod-u je nutné dokúpiť kábel KCA-iP300V. Na zadnom paneli je RGB vstup pre navigáciu, ktorá sa takisto predáva ako externý, voliteľný modul (KNA-G520, 420, 421…). Čo sa týka klasických vstupov a výstupov, tak cez odpojiteľný multipin (šetrí to miesto, ak nechcete používať vstupy a výstupy) je dostupný 2V RCA výstup pre predné a zadné kanály (tie sa dajú navoliť ako subwooferové). Na tom istom zväzku sú dve trojice cinchov – kompletný AV vstup a AV výstup.

Obsluha

     Je zaujímavé, ako sa ktorej značke podarí vyriešiť obsluhu a menu tak komplikovaných prístrojov. Kenwoody patrili vždy medzi tie, s príliš farebným, neprehľadným a komplikovaným menu. Za posledný rok však všetky prístroje prešli veľkou zmenou a Kenwood má dnes prehľadné, pomerne zapamätateľné menu, kde (ak si nedáte pozadie nejaké príliš farebné) sa dá v pohode pohybovať. Dokonca menej používané funkcie majú menšie ikonky a sú po rohoch obrazovky, takže sa zrazu zdá, akoby bola výbava polovičná. Opak je však pravdou – práve Kenwoody majú bohaté možnosti nastavovania. Veľmi sa mi páči možnosť kustomizácie displeja – môžete si navoliť 2- alebo 4-riadkové zobrazenie pri CD/MP3, alebo FM, ďalej si voliť 3 tlačidlá (file, name, folder, track…) kde si sami navolíte, ktoré ID3 Tagy budú zobrazované. Ovládacie tlačidlá pod displejom sú samozrejme horšie dostupné a nepoteší najmä neergonomické tlačidlové Volume.

Kenwood KVT-522DVD

Záver
     Kenwood je skutočným kráľom v oblasti multimédií a all-in-one prístrojov. Premyslené funkcie a ovládanie, v posledných modeloch výrazne prepracované a prehľadnejšie menu. Ku tomu tradične dobrý príjem tunera, kvalitný zvuk. Bohatá výbava, najmä čo sa úprav zvuku týka. A v neposlednom rade veľmi dobrá cena, vďaka tvrdému, konkurenčnému boju. Nemusíte dlho váhať, ak uvažujete o jeho kúpe.

Zdroj: auto-hifi & navigácie 04/2008

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

3 + 3 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu