Položky 0

Škoda Superb odhlučnenie Evotec a STP

Často sa stretávame so zákazníkmi, ktorí sú spokojní s hudbou v aute, ale vadí im páve hluk, ktorý preniká do auta. V takomto prípade je jediné riešenie poriadne vytlmenie a odhlučnenie kritických častí auta, ako sú dvere, podblatníky, torpédo, kapota a kufor. Nakoľko si zákazník už sám začal tlmiť kufor, ale použil nevhodný materiál a nemalo to požadovaný výsledok obrátil sa na nás. My v Audiotuning-u máme dlhoročné skúsenosti a vieme aký materiál máme kam dať, aby sme dosiahli, čo najlepší výsledok.

Tlmenie dverí

Vytlmením dverí zabránime prenikaniu hluku do kabíny a reproduktorom urobíme lepšie prostredie na reprodukciu hudby. Na vonkajší plech dverí sa nalepí tlmenie, a následne aj odhlučnenie. Ďalej dvere „uzavrieme“ tlmením a pokračujeme na tapacír. Ten taktiež vytlmíme a odhlučníme akustickým rúnom. Väčšinou odporúčame urobiť všetky 4 dvere naraz. Ale nie je problém to urobiť aj na dvakrát. Taktiež odporúčame tlmenie dverí spojiť s výmenou reproduktorov. V ponuke máme základné reproduktory, ktoré máme otestované a vieme že bežný poslucháč bude spokojný. Taktiež máme aj profesionálnejšie na ktoré už ale odporúčame dopojiť zosilňovač aby boli dostatočne vybudené.

Použitý materiál : Evotec 2.4, Evotec 2.0, Evotec neoprene 10mm, STP acoustic feld

Tlmenie Kufra

Ako sme už vyššie písali zákazník začal tlmiť sám a s výsledkom nebol spokojný nakoľko zvolil nesprávny materiál. Bohužiaľ odstránenie by bolo moc náročné tak sme sa rozhodli že to tam necháme a poriadne vytlmíme a odhlučníme zvyšok kufra. Vždy keď tlmíme kufor vylepíme aj zadné podblatníky z vnútornej strany čo zabráni prenikaniu hluku od kolies. Často sa stretávame s tým že veľa hluku do auta preniká práve cez kufor. Hlavne hluk od vozovky a kolies. Pokiaľ zvažujete či skôr urobiť dvere alebo kufor neváhajte a kontaktujte nás my vám poradíme.

Použitý materiál : Evotec 2.4

Podblatníky

Priestor medzi kolesami a motorom, alebo v prípade zadných podblatníkov kolesami a kufrom. Práve tadeto preniká hluk do kabíny od cesty a valivý hluk od kolies pri jazde. Vonkajší plech sa vylepí tlmením a následne zvážime či nalepíme odhlučnenie na priamo na tlmenie alebo na plastový podblatník a akú hrúbku môžme použiť. V tomto prípade sme nalepili odhlučnenie na plastový podblatník a použili sme 6mm materiál.

Použitý materiál : Evotec 2.4, Evotec neoprene 6mm

Torpédo a Kapota

Torpédo je priestor pod stieračmi. tento priestor je väčšinou viac menej prázdny a preto sa v ňom šíri veľmi dobre hluk. Je dôležité ho poriadne vytlmiť a odhlučniť aby sa zabránili šíreniu hluku od motoru do kabíny vodiča. Tlmenie kapoty zabráni zase pekne doplní torpédo a udrží hluk motoru v motorovej časti.

Použitý materiál : Evotec 2.4, Evotec 2.0, Evotec neoprene 10mm,  Evotec neoprene 6mm

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

4 + 6 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu