Položky 0

JBL GT5 séria

     Reproduktory GT5 boli odborníkmi z JBL predstavené ako horúca novinka na nedávnej výstave IFA2007. Ich predurčenie bolo od začiatku vývoja situované do triedy kvalitného zvuku s prihliadnutím na prístupnú cenu. Teda tam, kde sa v celosvetovom meradle investuje do inštalácií najviac peňazí. Niet sa čo diviť, pretože málokto v reálnom živote má ťažké peniaze na to, aby si spravil highendovúinštaláciu. Na druhej strane, ak niekto chce zvuk vyššej triedy než prvomontáž, tak vyslovené lacáky obíde. Zato dobrú strednú triedu za rozumný peniaz si už vyberie podstatne väčšia skupina tunerov a hi-fistov.

Konštrukcia
Image     Dobrý menič si už pri vývoji vyžaduje pozornosť venovanú každému detailu. Patentovaná membrána „Plus One“ ponúka o 25 percent väčšiu plochu než obdobné modely v triede. Vetraný priestor pod krycou kopulkou zlepšuje chladenie namáhanej cievky a impulznú odozvu. To sa v konečnom súčte odráža vo vyššej účinnosti a lepšom basovom podaní. K výškovému meniču boli inovácie podstatne štedrejšie, a tak napríklad membránka je vyrobená technológiu laminovania a je pokovaná titánom. Vďaka tejto kombinácii vznikla ľahká, pevná a zároveň aj „odrazivá“ plocha kopulky. Výšky sú podané s dostatočnou priebojnosťou, razanciou a čistotou bez škodlivých parazitných rezonancií. Ďalší systém, rovnako s patentovým zápisom „UniPivot rotating“, používa u vybraných koaxiálnych reproduktorov špeciálny držiak s 15° uhlom umožňujúcim lepšie nasmerovať menič k miestu posluchu. A to je pri výškových meničoch v autách jeden z najkritickejších momentov. Vyžarovanie je ideálne v blízkosti stredovej osi a každý stupeň odklonu nad optimálny kužeľ sa pomstí poklesom zreteľnosti a čistoty. Pre komponentné výškové meniče bola použitá ďalšia technológia Edge-driven tweeters, čo v preklade znamená väčšiu plochu cievky so zvýšeným odvodom tepla, a teda schopnú zniesť podstatne vyššie výkony než konvenčný systém. Tieto reproduktory určené na delenú montáž sú dodávané s externou výhybkou v samostatnom boxe so strmosťou 12 dB/oktáva. Naproti tomu koaxiálne modely sú dodávané ako kompaktné so špeciálne tvarovanou mriežkou prekrývajúcou stredobas, ako aj centrálne umiestnený výškač. Posledným prvkom z rozsiahleho zoznamu je nový variabilný set upevňovacích prvkov pre výškový menič, vďaka ktorému možno upevniť menič na niekoľko rôznych spôsobov. Predstavená séria, ktorá ulahodí vášmu uchu, sa dostane na pulty koncom októbra.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

2 + 12 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu