Položky 0
Kompletka BMW 540i G31

Kompletka BMW 540i G31

BMW 540i G31 TLMENIE ODHLUCNENIE OEM REPRO DSP AMP

V tomto aute sme menili sériové reproduktory za komponentné Ground Zero a a dopojili 6 kanálový DSP zosilňovač. Základný systém nevyhovoval zákazníkovi a vďaka OEM riešeniam od iných výrobcov je možná výmena bez straty záruky. Kompletka BMW 540i G31

Podľa mňa je toto ideálna zostava pre vozidla BMW. Kvalitné OEM reproduktory Ground Zero ako 10cm komponenty tak aj 20cm basové pod sedadlami vodiča a spolujazdca. Tlmenieodhlučnenie EVOTEC a STP bez kompromisov a samozrejme šesť kanálový DSP zosilňovač AWAVE, ktorý v dobrej cene dáva výborné možnosti úpravy zvuku pre individuálne potreby zákazníka.

Začali sme tlmenímodhlučnením dverí. Použili sme tlmenie EVOTEC 2,0, EVOTEC 2,4  a odhlučnenie STP Acoustic Felt a EVOTEC NEOPRENE N6. Tlmili sme predné aj zadné dvere. Toto je naše najobľúbenejšie tlmenie a odhlučnenie dverí, použité sú veľmi kvalitné materiály a vzhľadom na možnosti priestorové aj dostatočne hrubé. Spolu 5 vrstiev na jedny dvere /3x tlmenie a 2x odhlučnenie/

Každý Prémiový audio systém vždy obsahuje viackanákový zosilňovač s DSP zvukovým procesorom. V tomto aute sa nenachádzal Harman Kardon DSP zosilňovač, ktorého výmena vzhľadom na optické pripojenie nie je lacná záležitosť /cca 1200eur/, takže dopojenie DSP zosilňovača nieje problem. Dopojili sme 6 kanálový zosilňovač s 8 kanálovým DSP procesorom Awave 6V2.  Výborná vec je DSP v aute v tomto prípade sme samozrejme zvuk nastavili /EQ, časové korekcie, deličky a strmosť/ pre konkrétneho zákazníka. Doladenie nie je problém, stačí sa na pár minút zastaviť. Pre basové reproduktory sme použili dvoj kanálový zosilňovač eXcursion HXA20, ktorý poskytne viacej výkonu pre basové reproduktory.

Reproduktory

v tomto prípade predné dvere, v kufri v strope a samozrejme dva basové reproduktory pod sedadlami vodiča a spolujazdca. Menili sme všetky reproduktory a použili sme dve sady Ground Zero GZCS 100BMW  a basová reproduktory GZCS 200BMW-SW4. Všetky sú samozrejme Plug&Play, takže neprichádzapoškodeniu ani kabeláže ani dielov kde sa daný reproduktor montuje. Všetko je na pôvodnom mieste, akurát pri niektorých BMW treba pri základnom audiu zakúpiť v BMW kryt spätného zrkadla s otvorom na výškový reproduktor.

Koľko trvá takáto montáž?

Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade dva pracovné dni.

Koľko takáto úprava stojí?

Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a počte reproduktorov by bola cena 2300eur. Kompletka BMW 540i G31

Odkazy : GroundZero, Awave

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

6 + 3 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu