Položka 1

Kompletné vylepšenie zvuku Musway Mercedes Benz GLC.

MERCEDES BENZ GLC MUSWAY DSP REPRODUKTORY TLMENIE ODHLUCNENIE. Tento Mercedes k nám prišiel na kompletnú úpravu zvuku. Menili sme reproduktory vo dverách, basové pod nohami vodič + spolujazdec a samozrejme sme dopojili všetko na DSP a zosilňovač.

Tlmenie a odhlučnenie dvere. Prvý krok je tlmenie, ktoré zabráni rezonanciám, stŕpaniu a prenosu/šíreniu frekvencií. Tlmili sme materiálom EVOTEC 2,4 a 2,0 vonkajší a vnútorný plech dverí a na tapacír sme použili EVOTEC 2,0. Odhlučnenie slúži na zníženie hluku prenikajúceho do a z auta, takže menej hluku menej „kazí“ reprodukciu hudby. Na odhlučnenie sme použili EVOTEC Neoprene N10  na vonkajší plech a Setg S7 na tapacír .

Predné komponentnéne reproduktory sú samozrejme Plug&Play, teda ich osadenie a aj napojenie je bez poškodenia / modifikácie tapacíru, alebo kabeláže. Je to veľmi vhodné pre zlepšenie zvuku v nových autách, alebo v autáchzáruke. Predsa len servis k tomu pristupuje inak ako keď je všetko inak ako bolo z výroby. Vždy napájame nové reproduktory s citom a s ohľadom na záruku vozidla. Reproduktory sme zvolili Musway CSM4.2c. Jedná sa o dvojpásmové reproduktory s výkonom 60/120W RMS/MAX a frekvenčným rozsahom 75-22.000Hz. Impedancia 4 Ohmy a cena 249eur. Keď som hľadal nejaké vhodné Plug&Play reproduktory do Mercedesu tak mi padli najviac tieto do očí, pre ich výkon a konštrukciu.

Zadné koaxiálne reproduktory sú tiež Plug&Play, teda ich osadenie a aj napojenie je bez poškodenia / modifikácie tapacíru, alebo kabeláže. Reproduktory sme zvolili Musway CSM42. Jedná sa o dvojpásmové koaxiálne reproduktory s výkonom 60/120W RMS/MAX a frekvenčným rozsahom 70-22.000Hz. Impedancia 4 Ohmy a cena 179eur.

DSP a zosilňovač. DSP zvukový procesor Musway DSP68 má veľké výhody. Dopojenie k OEM rádio bez nutnosti ďalších prevodníkov, funkcia AUTO ON, detailne nastavenie zvuku pomocou EQ, časových korekcií, deliacich frekvencií a strmostí. Je možné nastaviť hudbu presne na uši zákazníka.  DSP má 6 kanálový HI Input-u8 kanálový RCA output. O výkon sa stará šesť kanálový zosilňovač Musway SIX100. Menšie rozmery pre ľahšiu integráciu do vozidla a to podstatné je výkon 6×110/180W RMS 4/2Ohmy. Cena DSP je 299eur a zosilňovač stojí 499eur.

Kabeláž k DSP, alebo zosilňovaču je presne určená pre vozidla Mercedes Benz, takže montáž-dopojenie opäť bez poškodenia, alebo modifikácie. Jej dĺžka je 5 metrov, takže osadenie „niekde“ v aute, kde nebude DSP zosilňovač zavadzať, alebo rušiť vzhľad interiéru, nie je problém.

Koľko to trvá? V prípade DSP je čas na nastavenie individuálny. Vždy sa ale vieme zmestiť do 2 pracovných dní.

Koľko to stojí? Cenovo sa hýbeme podľa tlmenia a odhlučnenia 1900-2400 eur s DPH.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

11 + 6 =

Autofólie - Carwrap - Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu