Položky 0

Test Audiovox VME-9309TS.

 test CAR@HIFI 1,2/2010.

Po uvedení modelu Audiovox VME-9309TS na nemecký trh si ho hneď prevzali na test redaktori časopisu CAR&HIFI, ktorí test uverejnili v dvojčísle Jan./Feb. 2010. Ako u nich tento moniceiver dopadol?

Napriek príjemnej cene sú výbava a možnosti konektivity VME-9309TS na výbornej úrovni. Zabudované zdroje zstupuje rádiový prijímač a DVD mechanika. Na prednej časti panelu nájdeme ešte USB port. Prehrávané typy formátov – audio formáty MP3 a WMA video formáty MPEG, XviD a DivX. Na prednom paneli nájdete i AV vstup pre 3,5mm jack pre pripojenie napr. mp3 prehrávačov. K systému sa dá pripojiť i iPod alebo iPhone, nedajú sa však ovládať priamo z obrazovky. Na zadnej stene nájdeme kompletnú sadu RCA výstupov – predné, zadné repro + subwoofer, ďalej video výstup pre pripojenie externých monitorov, RCA AV vstup, vstup pre cúvaciu kameru a rozhranie pre pripojenie navigačného modulu.

Zvukové nastavenia a možnosti nie sú ničím prekvapujúcim – Audiovox dodržiava štandard tejto cenovej kategórie. Okrem iného tu nájdete ovládanie úrovne basov, stredov a výšok, funkciu Loudness a funkciu umožňujúcu dynamickú kompresiu. Subwoofer má okrem nastavenia úrovne možnosť nastavenia deliacej frekvencie skokovo na 80/120/160Hz. Zvukovo si jednotka od Audiovoxu počínala pri meraniach ozaj výborne a ukázala, že i napriek relatívne nízkej cene sa nešetrilo na súčiastkovej základni. Merateľné hodnoty všetkých veličín generovaných všetkými zabudovanými zdrojmi boli na úrovni, ktorá sa bežne očakáva u omnoho drahších výrobkov.

Veľmi príjemným prekvapením bolo veľmi rýchle čítanie z USB média a vtipne vyriešené naklápanie monitora prostredníctvom tlačidla a ovládača hlasitosti.

Záver.

So svojim ozaj solídnym technologickým základom je Audiovox VME-9309TS veľmi slušným multimediálnym prístrojom v nízkorozpočtovej kategórii prístrojov. Výkon a a funkcie sú výborné, konfigurácia a prípojné možnosti sú veľmi pôsobivé.

Celkové hodnotenie so zaradením do kategórie „Vyššia trieda“ je známkované ako „1,7“ – časopis používa tzv školskú stupnicu od 1 do 5, kde 1 je najlepšie hodnotenie a 5 najhoršie. (pozn.Palo AIS)

  8

Test Autohifi 8,9/2010.

Ako druhý si Audiovox VME-9309TS vzali do parády redaktori nemeckého mienkotvorného časopisu o autohifi v augustovo/septembrovom dvojčísle. Čo píšu oni?

Vnútorné kvality prístroja nie sú vždy viditeľné na prvý pohľad – to isté platí pre Audiovox VME-9309TS. V tele 1DIN prístroja sa skrýva 7-palcová dotyková obrazovka. Na prvý pohľad ale celok pôsobí ako obyčajné rádio, ako však vieme vzhľad môže klamať. Stlačením tlačidla sa elegantne vysunie rozmerný 16:9 displej s rozlíšením 1.440 x 234 pixelov, čo na 7-palcovej obrazovke vytvára slušný obraz plný detailov. V prípade ak po montáži nevyhovuje pozorovací uhol, je možné naklopiť monitor v niekoľkých krokoch.

Mulotimediálny obsah môžete prehrávať priamo z USB alebo konvenčne cez DVD/CD, pričom Audiovox prehrá disky DVD-R/RW, DVD+R/RW a formáty avi, MPEG-1,2, DivX a XviD. Fotky sú podporované len vo formáte JPEG. Čo sa týka hudby, tam sú podporované CD disky a ďalej prehráte formáty mp3 a wma.

Základné ovládanie je možné i pri zatvorenom displeji prostredníctvom klasických tlačidiel a otočného voliča hlasitosti, pre pohodlné ovládanie sa ale vysunutému displeju nevyhnete. Prostredníctvom dotykového displeja máte možnosť ovládať množstvo funkcií vrátane všetkých zvukových korekcií v nastavenia 3-pásmového equalizéra.

   4

Ovládanie cez menu s jednoduchou grafikou sa vám dostane okamžite do krvi, čo je samozrejme výhodou – ovládanie je tak jasné a prehľadné. Jediná vec, ktorá je taká komplexná, až pôsobí zložito je diaľkové ovládanie s množstvom tlačidiel.

Čo sa týka zvukovej stránky, Audiovox je veľmi príjemný v spodnom frekvenčnom pásme, na opačnej strane spektra však pôsobí trošku defenzívne. Z hľadiska príjmu tunera nemáme pripomienok – príjem bol veľmi dobrý.

Adiovox VME-9309TS sa hodí i na ďalšie rozšírenie systému v aute – je možné k nemu pripojiť i firemnú navigáciu Audiovox NAV-103. Rovnako je možné pripojiť hraciu konzolu, externé monitory a cúvaciu kameru prostredníctvom pripájacích konektorov na zadnom paneli.

Záver.

Celkové hodnotenie je „Top trieda v danej cenovej kategórii“ + v hodnotení pomeru Cena/Výkon dosiahol Audiovox VME-9309TS výborných 6 hviezdičiek zo 7-mich možných.

Voľný preklad testov Palo AIS.

Dodatok AUDIO International Slovakia.

Pre Audiovox sme sa rozhodli ako pre jednu z najživotaschopnejších značiek v základnej triede. Na Slovensku ho ponúkame v cenách, ktoré sú bezkonkurenčné a naviac sme pre zákazníkov pripravili i zvýhodnené balíky s Bluetooth modulmi a s navigačným modulom Audiovox.
 
Aktuálne okrem samostatného modelu Audiovox VME-9309TS za 349,-EUR MOC s DPH ponúkame i verziu Audiovox VME-9309TSB s Bluetooth modulom BTM-10 za príplatok len 10,-EUR, teda spolu za 359,-EUR pričom samostatne stojí modul BTM-10 až 39,-EUR !
 

Rovnaká situácia je pri ponuke navigačného modulu – samostaný navigačný modul NAV-103 stojí 299,-EUR, pri kúpe hotového setu Audiovox VME-9309TS + NAV-103 zaplatíte spolu len 629,-EUR.

 

zdroj: audio.sk

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

15 + 1 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu