Položky 0

Infinity Reference 1250w

Poriadny subwooferový menič sa v autohifi inštalácii môže vždy zísť. K zatlačeniu zvukového podania až pekne hlboko na frekvenčnej charakteristike však treba splniť niekoľko predpokladov. Ako prvé takýto menič musí mať pevnú a zároveň aj ľahkú membránu. Tá musí byť vybavená dostatočne širokým závesom dovoľujúcim veľkú lineárnu výchylku. Ďalej musí byť na túto zostavu zavesená dostatočne dimenzovaná cievka pohybujúca sa v silnom magnetickom poli. Celé dohromady to drží lisovaný, alebo v lepšom prípade liatinový kôš. Ak je toto všetko zoskupené u jedného meniča, potom výsledok nemôže byť zlý. Presne ako v prípade Infinity Reference 1250w. Pevná polypropylénová membrána je mechanicky vylepšená technológiou Plus One, široký gumený záves s veľkou lineárnou výchylkou a pevný, aj keď tento krát lisovaný kôš. Zaujímavosťou je jeho tvarovanie, pretože je pomerne veľký a v sebe ukrýva nielen membránu s cievkou ale aj celý magnet. Môže to byť zaujímavé a hlavne prospešné v plytkých ozvučniciach. Jedna 4 Ohmová cievka ktorá poháňa celý závesný systém je navinutá na 2" (51mm) nosiči. Povrchová úprava je v plastickom dekore ktorý sa nezahanbí ani v obrá-tenej montáži. Výkonové parametre sú zmerané a zaznamenané na úrovni 300W RMS a 1200W Peak Power. Rozsah meniča je 23- 400Hz, a citlivosť 93 dB. Toľko teda strohý popis, poďme však k praktickému odskúšaniu, pretože práve z minulého testu ešte u mňa zostala jedna akurát vhodná ozvučnica a bola by škoda ju nevyužiť. Je síce väčšia než v podrobnom manuáli, kde sú navrhnuté všetky možnosti (uzatvorená – 36l, basreflex – 56l, Bandpass 70l), ale nič to, podanie nebude ašpirovať na extrémny výkon ale zase bude bližšie ku kvalitnejšiemu a presnejšiemu basovému podanie. Preto teda zapínam externý zosilňovač a ide sa na to…

Zvukové podanie
     Na takéto hranie treba mať dobré nervy, alebo hluchých susedov. Sýty a neskreslený bas sa hneď od prvého okamihu vznášal povetrím. Dostatočná kontúrnosť a plastickosť prejavu nijako neurazí puristu a čo naviac iste poteší autohifi montážnika či majiteľa káry. Od podlahy sa tiahnúce podanie v aute ešte viac zvýraznili svoj mohutný základ a dobrú dynamiku. Špičkový výkon takisto na veľmi dobrej úrovni a určite Vás nenechá v štichu ani pred partiou očakávajúcou poriadnu dávku basov z Vášho kufra. Stačí pritom len otočiť Volume doprava a máte ho mať.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

3 + 5 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu