Položky 0

JBL predstavuje novú GTi sériu

560 GTi: 130mm dvojpásmové komponetné reproduktory, citlivosť 91dB, RMS 125W, max 500W
660 GTi: 160mm dvojpásmové komponetné reproduktory, citlivosť 91dB, RMS 150W, max 600W

     Stavajúc na perfektnej zvukovej kvalite a výkone predchádzajúcej generácie JBL GTi série, nová GTi "Competition" séria bola vyvíjaná pre skutočných audio nadšencov a udáva nový štandard pre pojem SQ. Hlavný inovovaný prvok nových komponentných sýstemov GTi 560 a 660 spočíva v elipticky-sploštených gulovitých vlnovodoch (Elliptical Oblate Spheroidal – EOS (TM)) výškových reproduktoroch. Táto konštrukcia zabezpečuje priame vyžarovanie zvuku a plynulý prechod od stredných po vysoké tóny a zdokonaľuuje frekvenčnú odozvu nezávisle na tom, kde je výškový reproduktor umiestnený.

     "Nie je nič lepšie, než byť vyzvaný, aby ste vyvinuli špičkový produkt" – uviedol Jason Wehner, projektový manager JBL Mobile Systems a dodáva: "Tieto produkty zahŕňajú najlepšie a najnovšie technológie dostupné zo všetkých divízii JBL – car, home audio a samozrejme professional audio. Interiér auta  pre nás totiž predstavuje obrovskú výzvu a sme presvedčený, že uvedením tejto novej série obsahujúcej aj EOS vlnovody (waveguides) pomôžeme vyriešiť dlhotrvajúci problém smerovania výškových reproduktorov".

     Stredobasové reproduktory novej GTi Competition (súťažná) série sú vylepšené tak, aby čo najviac eliminovali skreslenie pri vysokých výkonoch a maximálnych hlasitostiach. Túto schopnosť zabezpečuje pevná, kevlarom pretkávaná membrána. Dvojpalcová hliníková cievka poskytuje perfektné výkony a vysokú citlivosť. Kompletne prekopaná pohonná jednotka využíva neodymiový magnet, ktorý šetrí miesto a je obklopený štruktúrovaným košom, ktorý zabezpečuje odvod tepla pri vysokých výkonoch a minimalizuje turbulencie vznikajúce v pólových nástavcoch.

     Samozrejme, žiadny high-end komponentný systém sa nezaobíde bez najmodernejších výhybiek. Výhybky série GTi obsahujú polypropylénové kondenzátory. Tlmivky so vzduchovým jadrom minimalizujú vzájomné magnetické pôsobenie a z toho vznikajúcé skreslenie. Zaujímavosťou je, že výhybky obsahujú Linkwitz-Riley filter štvrtého rádu a umožňujú plynulé regulovanie výstupu výškového reproduktora.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

12 + 8 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu