Položky 0

Predstavenie: Zosilňovače JBL GT 5 série

Najlacnejšou voľbou je 2-kanál GT5-A402, ktorý poskytuje výkon 2×40 W RMS, čo predstavuje viac než dvojnásobok reálneho výkonu autorádia, a v prípade, že ho spojíte s firemnými komponentnými reproduktormi série GTO, či inými reproduktormi s impedanciou 2Ω, výkon poskočí na 2×60 W RMS. Výbavu zosilňovača tvorí nastavenie vstupnej citlivosti, BassBoost, LP/HP filter v rozsahu 32÷320 Hz a dvojica LED diód indikujúcich pracovný stav a zopnutie ochrany. Nezanedbateľným plusom sú aj jeho malé rozmery a jeho cena 3590 Sk, ktorej môžu konkurovať jedine „no name“ značky, rozhodne však nie kvalitou.

     V prípade, že by ste chceli ku predným kompám dopojiť aj ovály do plata, príde vám vhod 4-kanálový model GT5-A604, ktorého výkon vzrástol na 4×60 W RMS do 4Ω, a v prípade polovičnej impedancie až na 4×80 W RMS. Nastavovacie prvky sú zdvojené, nechýba RCA výstup, výkon je zvýšený, ale rozhodne za neho nezaplatíte dvojnásobok a rozmery sú viac ako akceptovateľné: 305×235×54 mm. Cena 4-kanálu je 5690 Sk.

     Špecialitkou je monoblok GT5-A3001, ktorý je v rovnakej cene ako 4-kanál, avšak jeho pôsobisko je jasne dané – živenie subbasov. Okrem vstupných/výstupných RCA tak vo výbave nájdete len nastavenie vstupnej citlivosti a LP filter so strmosťou 12 dB/okt. Táto výbava však pre woofer bohate postačuje. Najdôležitejšia je však skutočnosť, že tento zosilňovač je stabilný do 1Ω, čo je v danej cene skutočná rarita. V závislosti od impedancie tak z neho dostanete 300/225/175 W RMS (1/2/4Ω). Nezanedbateľným faktom celej série sú aj seriózne technické parametre počnúc odstupmi signál/šum cez presluchy až po nízke hodnoty harmonického skreslenia.

Záver
     V prípade spojenia trebárs s firemnými reproduktormi GT5 série, ktoré majú vysokú účinnosť, dosiahnete dostatočné hlasný a dynamický zvuk, bez extrémnych nárokov na váš akumulátor pri ktoromkoľvek zo zosilňovačov. Stačí len zvoliť správnu kombináciu…

Zdroj: auto-hifi & navigácie

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

12 + 5 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu