Položky 0

JBL GTO6583C

Stredobasový reproduktor o rozmere 165 mm – jeho kôš je vyrobený z lisovaného plechu pokrytý práškovou farbou s magnetom skromnejších rozmerov. Membrána uložená v gumenom závese je vyrobená metódou vstrekovania polypropylénu do formy s výraznou stredovou kopulkou pre zlepšenie prenosovej charakteristiky na spodných stredoch. Vďaka svojej konštrukcii má malú montážnu hĺbku, iba 59 mm. Terminály na pripojenie reproduktora sú štandardné – autodutinkové s rozlíšením kladného a záporného pólu. Výkonové zaťaženie 80 W RMS si vyžaduje aj chladenie cievky, ktoré nám umožňuje odvetranie magnetu v jeho strede.

     Stredový reproduktor o rozmere 87 mm – jeho kôš je tiež vyrobený z lisovaného plechu, no má len dvojbodové uchytenie tzv. uškami. Membrána je uchytená vo veľmi jemnom gumenom závese a je tiež vyrobená metódou vstrekovania polypropylénu. No stredová kopulka je textilná. Magnet je väčších rozmerov so stredovým odvetraním cievky. Konektory sú štandardné – autodutinkové s rozlíšením kladného a záporného pólu. Jeho montážna hĺbka je 39 mm.

     Výškový reproduktor má rozmer 25 mm – základom reproduktora je neodýmový magnet s jednopalcovou membránou vyrobenou z titánu s ferofluidovým chladením. Samotnú membránu chráni perforovaná mriežka, ktorá vhodne dopĺňa aj jeho dizajn. Veľkým prínosom sú dve montážne uchytenia pre montáž na prístrojovú dosku, trojuholník spätných zrkadiel a pre montáž do tapacíru dverí.

     Všetky tri reproduktory sú spojené s trojpásmovou výhybkou, ktorá obsahuje jednu vzduchovú tlmivku, bipolárne kondenzátory – jeden kondenzátor z MP a dva výkonové odpory pre útlm do – 6 dB. Na krytie výhybky je umiestnený prepínač 0 / 6 dB na frekvencii 1,5 kHz. Úmyselne som doteraz nenapísal, že tieto reproduktory majú impedanciu 2 ohmy. Vďaka nízkej impedancii sme schopní z dvojkanálového, prípadne štvorkanálového zosilňovača, vyťažiť maximálny výkon.

JBL GTO6583c

Poďme k zvuku
     Veľmi široko klenuté, neutrálne a priestorové veľmi dobre podané dianie na scéne je na úvod prekvapením. Basy sa nenechajú ponúkať a z celého pásma nič nevytŕča a ani nič nechýba. Vyššie basy majú svoj objem, vokály sú priam až nadštandardne čisté a výšky nie sú unavujúce. Tu by som upozornil, že je vhodné mať zapnutý prepínač v polohe -6 dB. Pri polohe 0 dB bol prejav na stredoch a výškach na moje uši mierne agresívny, no vďaka prepínaču sa prejav vyrovnal aj k stredobasovej zložke. Ak nepôjdeme do extrémov, zvuk je veľmi príjemný a nadštandardne neutrálny. Na dokreslenie celého pásma nám stačí subwoofer menších rozmerov.

     Vďaka trojpásmovému systému získame za priaznivú cenu veľmi príjemný a vyrovnaný zvuk. Kto mal raz trojpásmo, iné už nechce.

Zdroj: ATmagazín

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

2 + 3 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu