Položky 0
Sample Image

Repro VPRO od SAL

Takto sa dajú korektne určiť rozličné frekvenčné pásma, ktoré sa prenášajú na rôzne reproduktory. Každý reproduktor rozozvučí len tie pásma, ktoré zvládne čo najefektívnejšie a najkvalitnejšie. 165 milimetrový a  veľký oválny spolu s 2-2 piezo výškovým reproduktorom už funguje ako 4-pásmový reproduktor.

Keďže ide o vyššiu kategóriu, oprávnene možno očakávať že kôš reproduktora je vyhotovený z hliníkovej liatiny bez rezonancií. Mimoriadne krásny tvar koša v skutočnosti sa skladá z dvoch častí, ktoré sú spojené skrutkami. Dve časti sú aj rozličnej farby, takto je pohľad na neho príjemný, estetický, naraz elegantný a módny. Dookola na stabilnom koši z liatiny vytvorili vetriace otvory, ktoré zabezpečujú priebežné chladenie zvukovej cievky, tým sa zvyšuje zaťažiteľnosť reproduktora.

Základným materiálom membrány je sklená tkanina, ktorá je odolá voči extrémnym pomerom počasia vo vozidlách, pritom je primerane ľahký a masívny k dosiahnutiu dobrej kvality zvuku. Akustické vlastnosti sú podobne priaznivé, ako v prípade obľúbených kevlarových reproduktorov, ale je to oveľa modernejšie riešenie. Stredobasový je kalotový reproduktor a výškový s malými rozmermi zas únosný piezo reproduktor. Záves membrány je z butylovej gumy s dlhou životnosťou, ktorý olemuje namiesto zvyčajného čierneho, elegantný okraj z lešteného hliníka. Tí ktorí zabudujú reproduktory podľa unikátnych požiadaviek a nie na fabricky pripravené miesto, pre tých sú užitočné priložené čierno-strieborné ochranné mriežky, ktoré sa harmonicky prispôsobujú k reproduktorom.

 

VPRO komponentné sety

Dvojpásmové komponentné sety (VPRO 13S: 130 mm; VPRO 16S: 165 mm) ponúkajú i ďalšie prekvapenia. Pozornosť okamžite upúta vyhotovenie bez prachovky. Miesto chýbajúcej súčiastky obsadí fázový kužeľ za účelom zlepšenia kvality zvuku. Ďalšou úlohou je aj zvýšenie zaťažiteľnosti, nakoľko fázový kužeľ odvádza teplo z vnútra reproduktora a z druhej strany prevetrá motor reproduktora i zohrievajúcu zvukovú cievku cez otvor nachádzajúci sa okolo neho.

Precízne vyhotovenie elektrického obvodu výhybiek, ktorých  predný panel je vybavený veľkými vetriacimi otvormi, umožní jedinečné nastavenie úrovne hlasitosti výškového reproduktora. Takýmto spôsobom, v prípade každého autorádia, možno jednoducho naladiť ideálny prenos vysokého zvuku pri dbaní na akustické špecifikácie . Tento spínač – na rozdiel od bežného riešenia – je dostupný i zvonka, pre jeho použitie nie je potrebné odstrániť kryt výhybky. Nakoľko opotrebenie výškových reproduktorov je najväčšie pri prípadnom preťažení, na zabránenie poruchy v dôsledku vysokej hlasitosti sa zabudovali prvky PTK. Výškové reproduktory sú rozvinuté PEI kalotové, ktorých stred membrány chýba. V skutočnosti sú to kruhové reproduktory, podobným riešením sa možno stretnúť pri profesionálnej ozvučovacej technike. Tieto výškové reproduktory zaručujú ešte prirodzenejší zvuk a ešte vyššiu zaťažiteľnosť. Ďalšou zaujímavosťou je hliníkový fázový kužeľ a leštený kryt z hliníkovej liatiny. Pomocou príslušenstiev, dodaných spolu s nimi, možno ich zapustiť alebo namontovať z vonka.

Jednoznačným dôkazom vysokej zaťažiteľnosti a dlhej životnosti je 3-ročná záruka poskytovaná výrobcom. Špičkovú kategóriu SAL sa oplatí vyskúšať i osobne.

 

 

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

8 + 8 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu