Položky 0

Zlepšenie hudby BMW 530d xDrive.

BMW 530d G30 EVOTEC STP TLMENIE ODHLUCNENIE OEM REPRO GROUND ZERO.

V tomto aute sme menili predné reproduktory za Ground Zero a samozrejme dopojili 8 kanálový DSP zosilňovač. Zvukový systém nevyhovoval zákazníkovi a vďaka OEM riešeniam od iných výrobcov je možná výmena bez straty záruky.

Tlmenie a odhlučnenie.

Začali sme tlmenímodhlučnením dverí. Použili sme tlmenie EVOTEC 2,0 a STP Agressive Silver  a odhlučnenie STP ABSORBER 15 WAVE a EVOTEC NEOPRENE N6. Tlmili sme predné dvere. Toto je naše najobľúbenejšie tlmenie a odhlučnenie dverí, použité sú veľmi kvalitné materiály a vzhľadom na možnosti priestorové aj dostatočne hrubé. Spolu 5 vrstiev na jedny dvere /3x tlmenie a 2x odhlučnenie/

DSP zosilňovač.

Každý Prémiový audio systém vždy obsahuje viackanákový zosilňovač s DSP zvukovým procesorom. V tomto aute sa nachádza bol základný systém a tak s tým nebol problém. Výborná vec je DSP v aute. Zvuk je možný vďaka DSP detailne nastaviť pre individuálne potreby konkrétneho zákazníka. Tak isto je lepšia aj distribúcia výkonu zvlášť pre 10cm reproduktory vo dverách a zvlášť pre potreby 20cm basových reproduktorov pod sedadlami vodiča a spolujazdca. Zosilňovač má výkon 8×80/127W RMS 4/2Ohmy s tým, že pre basové reproduktory sme využili možnosť mostíka 2x250W RMS 4 Ohmy. Použili sme ESX QE80.8 DSP.

Reproduktory.

V tomto prípade predné dvere po 4ks a samozrejme dva basové reproduktory pod sedadlami vodiča a spolujazdca. Menili sme všetky reproduktory a použili sme sady Ground Zero GZCS 100BMW-SQ+B a basová reproduktory GZCS 200BMW-SW4. Všetky sú samozrejme Plug&Play, takže neprichádzapoškodeniu ani kabeláže ani dielov kde sa daný reproduktor montuje. Všetko je na pôvodnom mieste, akurát pri niektorých BMW treba pri základnom audiu zakúpiť v BMW kryt spätného zrkadla s otvorom na výškový reproduktor.

Koľko trvá takáto montáž? Odpoveď je závislá od typu auta, spôsobu tlmenia a odhlučnenia a samozrejme aj od počtu reproduktorov na výmenu. V tomto prípade dva dni.

Koľko takáto úprava stojí? Všetko záleží od typu a množstva tlmenia a odhlučnenia a počte reproduktorov. V tomto prípade bola cena 2500eur.

Galéria

Použité produkty

Pozrite si podobné články, v kategóriách:

O autohifi vieme toho naozaj veľa, každý deň prejde našou montážnou dielňou pár áut a každá je iné, jedinečné – tak ako ich majiteľ. Zo skúseností vieme urobiť pre výsledok maximum a sme hrdí na to, že sa naši klienti pravidelne vracajú. Od roku 2004 píšeme blog o našich montážach a radi napíšeme článok aj o vašom aute – privezte ho a my vás presvedčíme!

Andrej Siváček, majiteľ Audiotuning

Napíšte nám…

Otázka

7 + 9 =

Autofólie – Carwrap – Ochranné fólie

Predaj a montáž: autofólií, ochranných fólií, okenných fólií, CarWrap fólií, karbónových fólií, bezpečnostných folií, dekoračných folií a leštenie svetiel.

U nás získate skvelý vzhľad aj zvuk. Nebojíme sa zložitosti, sme profesionáli a kvalita je pre nás základná veličina, ktorú predčí len spokojnosť zákazníka.

Z nášho blogu